Rok 2015

Další počiny KLPM v roce 2015

Tak jsme se zase někam posunuli. 26.března 2015 byl založen tento web. Od září 2015 jsme se dohodli o spolupráci s Vědeckotechnickým klubem (VTK), který je součástí DDM Litoměřice Rozmarýn o spolupráci. Jednání pana Rudolfa, představitele VTK, bylo velmi vstřícné a tak se koncem měsíce rozjela, jako součást VTK i kitařská sekce. Jako lektoři zde budou působit naši členové KLM Litoměřice a pro začátek se počítá s cca 10 dětmi v poskytnutém prostoru VTK.

Jako první akce kitařské sekce byla spoluúčast na akci DDM v Jiráskových sadech na dni otevřených dveří. Akce sloužila jako propagace činnosti DDM a tím i VTK jehož jsme se jako budoucí lektoři zúčastnili ve většinovém počtu.

Členové KLPM zde prezentovali nejen modely, literaturu, ale i své práce. Za přípravu a pomoc děkuji všem účastníkům. Myslím, že těm, kdo k naší sekci našli cestu, se předvedené práce líbily. Ostatně čtyři sražené stoly sotva pojaly modely a k tomu ještě stůl s rozestavěným kitem, další s literaturou a stavebnicemi hovořily za vše.

Ohlas jako takový taky nebyl špatný a tak předpokládám, že akce napomůže k získání zájemců o tento obor, aby bylo možno začít vychovávat další generaci kitařů.

Jako další akce nás čekala klubová soutěž KLPM Litoměřice a to další kolo nultého ročníku Litoměřického krabičáku.

Ten se konal dne 7.11.2015 od 10,00 hod v zasedačce LS v Litoměřicích a soutěžním modelem klubu byl dohodnutý Spitfire Mk IX v měřítku 1:48.

Zároveň přinesli členové KLPM i své další modely které v současné době vytesali, aby se pochlubili, že nespí, ale staví. Po ukončení soutěže jsme otevřeli výstavku i pro veřejnost a to od 13,30 hod. do 15,00 hod.